Borusan Kocabıyık Vakfı Okulları 25.Kalite Kongresi’nden Ödülle Döndü

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından düzenlenen 25.Kalite Kongresi’nde Uludağ Üniversitesi, Gemlik Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu büyük ödülü kazandı. Kocaeli Üniversitesi, Hereke Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu da Mükemmellikte Yetkinlik 3 Yıldız belgesinin sahibi oldu.

Borusan Kocabıyık Vakfı tarafından yaptırılan Uludağ Üniversitesi Gemlik Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu ve Kocaeli Üniversitesi Hereke Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu önemli bir başarıya imza attı. Türkiye Kalite Derneği’nin (KalDer) düzenlediği 25.Kalite Kongresi’nde Küçük ve Orta Ölçekli Kamu Yönetimi ve Toplum Hizmetleri Kategorisi’nde verilen ‘Büyük Ödül’ü Uludağ Üniversitesi Gemlik Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu kazandı. Kocaeli Üniversitesi Hereke Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu da Mükemmellikte Yetkinlik 3 Yıldız belgesinin sahibi oldu.

‘25. Kalite Kongresi’nin ardından düzenenen törende, Uludağ Üniversitesi, Gemlik Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu’nun büyük ödülünü Okul Müdürü Prof. Dr. Cumhur Aydınalp ve Borusan Kocabıyık Vakfı Yöneticisi Nihal Alptekin, KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı’nın elinden aldı.

Kocaeli Üniversitesi, Hereke Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mücahit Opan’a 3 Yıldız belgesini de KalDer Yönetim Kurulu Üyesi Pervin Olgun verdi.

Uludağ Üniversitesi Gemlik Asım Kocabıyık Meslek Yüksekokulu daha önce de, nitelikli eğitim çalışmaları kapsamında 2009 yılında ‘EFQM Kararlılık Belgesi’, 2012 yılında ‘2012 Eğitimde Kalite Jüri Teşvik Ödülü’ ile ‘Mükemmellikte Yetkinlik 3 Yıldız Belgesi’ ve 2013 yılında Bursa Kalite Ödülleri’ kapsamında, ‘2013 Bursa Kalite Başarı Ödülü’nü almıştı.