Borusan Hikâye Evi:
Atölye kayıtları açıldı!

Borusan Hikâye Evi’nde yeni dönem başlıyor. Ekim ayında, 7-9 yaş aralığını kapsayan hafta içi ve hafta sonu 11 atölyemizle Beyoğlu’nda okul-dışı eğitme destek veriyoruz. Bu atölyelerde alanında uzman eğitmenlerle birlikte çocuklar, beraberce bir hikâye kurmayı, bir hikâyeyi paylaşmayı ve duygularını ifade etmeyi deneyimliyor.

Geçtiğimiz dönem yoğun ilgi gören eğitim atölyelerimizde, özgüven gelişimini destekleyerek çocukların sosyal hayatlarında güç kazanması hedefiyle çalıştık.

Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Vakfımız arasında yapılan protokolle düzenlenen, yaratıcı dramayla, oyunla, dansla, müzikle ve plastik sanatlarla zenginleştirilmiş bir içerik sunan atölyelerimiz ücretsiz olarak gerçekleşiyor, başvurular ise rezervasyonla alınıyor.

Ekim ayı atölyelerimiz için kayıtlarımız açıldı; Beyoğlu’nda öğrenim gören tüm çocukları atölyelerimize bekliyoruz.

Sürekli Grup Atölyeleri / Filiz Işık Bulut (7-9 yaş)
1, 8, 15 Ekim 2023 Pazar, 11.30-13.15 / Borusan Kocabıyık Vakfı

Sürekli grup atölyeleri, Borusan Hikâye Evi’nin başlangıcından bugüne yenilenen ve gelişen eğitim perspektifinin olgunlaştığı atölyeler. Bu çalışmalarda Pazar günleri sürekli devam eden çocukların gelişimi, disiplinlerarası farklı tekniklerin uygulandığı çalışmalarla destekleniyor. Tüm atölyelerimizin bir bileşkesini oluşturan bu çalışmalarda Borusan Hikâye Evi’nin devam grubu oluşturuluyor.

Neşe Ağacından Hikâyeler / Filiz Işık Bulut (7-9 yaş)
1 Ekim 2023 Pazar, 13.45-15.30 / Borusan Kocabıyık Vakfı

En güzel duygulardan biri neşe, peki neşe nerede? Filiz Işık Bulut ile Neşe Ağacından Hikâyeler’de neşeyi arıyoruz, hayat boyu bizleri güçlü kılan bu duyguyu bulduğumuzda da peşini asla bırakmıyoruz.

Kapının Arkasında Ne Var? / Filiz Işık Bulut (7-9 yaş)
8 Ekim 2023 Pazar, 13.45-15.30 / Borusan Kocabıyık Vakfı

Bazen utanıyoruz, bazen çekiniyoruz, bazen içimize kapanıyoruz. Filiz Işık Bulut ile Kapının Arkasında Ne Var? atölyesinde yanlış yapmaktan korkmamayı deniyoruz.

Pencereden Bakarken / Filiz Işık Bulut (7-9 yaş)
15 Ekim 2023 Pazar, 13.45-15.30 / Borusan Kocabıyık Vakfı

Filiz Işık Bulut ile Pencereden Bakarken, şefkat ve özşefkat duygularına eğilen bir çalışma. İyileştirici ve bir o kadar da güçlendirici bir duygu olan şefkati, bol oyun içeren hikâyelerle yeniden tanımlamak isteyen öğrencileri bu çalışmaya davet ediyoruz.

Her bir atölye çalışması yaklaşık 105-115 dakika sürer. Atölyeye giriş ve çıkış saatlerine rezervasyon formlarından ulaşabilirsiniz, rezervasyon için lütfen tıklayınız.