Borusan Hikâye Evi
yaz dönemi oyun atölyeleri
rezervasyonları açıldı!

Ocak ayından bu yana her ay gerçekleştirdiğimiz atölyelerle pek çok öğrenciyi kucakladık. Şimdi heyecanla yaz dönemi atölyelerimizin kapılarını çocuklar için aralıyoruz. Borusan Hikâye Evi, yazın da devam edecek. Beyoğlu’na bağlı ilkokulların 7-9 yaş aralığındaki öğrencilerini, Taksim İstiklal Caddesi’nde bulunan binamızda Yaz Dönemi Oyun/Eğitim Atölyelerine bekliyoruz.

Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Vakfımız arasında yapılan protokolle düzenlenen bu atölyelerde alanında uzman eğitmenlerle birlikte çocuklar, hikâyelerin dünyasında oyun oynayarak keyifli zaman geçirecekler. Tüm bu atölyeler ücretsiz olarak gerçekleşiyor, başvurular ise rezervasyonla alınıyor.

Neşe Ağacından Hikâyeler / Filiz Işık Bulut (7-9 yaş)
4 Haziran 2023 Pazar, 13.45

En güzel duygulardan biri neşe, peki neşe nerede? Filiz Işık Bulut ile Neşe Ağacından Hikâyeler’de neşeyi arıyoruz, hayat boyu bizleri güçlü kılan bu duyguyu bulduğumuzda da peşini asla bırakmıyoruz.

Bavuldaki Kelimeler / Filiz Işık Bulut (7-9 yaş)
11 Haziran 2023 Pazar, 13.45-15.30 / Borusan Kocabıyık Vakfı

Filiz Işık Bulut ile Bavuldaki Kelimeler, korkularımıza odaklanan bir çalışma. Neden korkuyoruz, korkunca ne yapıyoruz, nasıl hissediyoruz… Birçok oyun, birçok karşılaşma ve birçok hikâye bizleri bekliyor.

Kapının Arkasında Ne Var? / Filiz Işık Bulut (7-9 yaş)
18 Haziran 2023 Pazar, 13.45-15.30 / Borusan Kocabıyık Vakfı

Bazen utanıyoruz, bazen çekiniyoruz, bazen içimize kapanıyoruz. Filiz Işık Bulut ile Kapının Arkasında Ne Var? atölyesinde yanlış yapmaktan korkmamayı deniyoruz.

Pencereden Bakarken / Filiz Işık Bulut (7-9 yaş)
25 Haziran 2023 Pazar, 13.45-15.30 / Borusan Kocabıyık Vakfı

Filiz Işık Bulut ile Pencereden Bakarken, şefkat ve özşefkat duygularına eğilen bir çalışma. İyileştirici ve bir o kadar da güçlendirici bir duygu olan şefkati, bol oyun içeren hikâyelerle yeniden tanımlamak isteyen öğrencileri bu çalışmaya davet ediyoruz.

Her bir atölye çalışması 105 dakika sürer. Atölyeye giriş ve çıkış saatlerine rezervasyon formlarından ulaşabilirsiniz, rezervasyon için lütfen tıklayınız.