Borusan Hikâye Evi Sergide:
“Cumhuriyetin Yüzü”

Vakfımızın eğitim projesi Borusan Hikâye Evi, “Cumhuriyetin Yüzü” sergimiz için özel bir okul-dışı eğitim programı hazırladı.

Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile geçtiğimiz günlerde imzaladığımız protokolle hayata geçen bu program, öncelikle Beyoğlu’ndaki tüm ilkokulların 3. ve 4. sınıf kademelerini kapsıyor ve öğrenciler eğitmenimiz Bahar Gürey rehberliğinde Cumhuriyetin renklerini ve yüzlerini göreceğimiz zaman tünelinde, merak duygularımızı uyandıran, tarihe farklı açılardan bakmamızı sağlayan bir yolculuğa çıkıyorlar.

Resimler, fotoğraflar, karikatürler ve kostümlerle dolu bu heyecan verici sergide öğrencilerimizle birlikte Cumhuriyetimizin ilk dönemlerini keşfe çıkıyor, bu zamanlarda yaşamış klasik müzik bestecilerimizin ezgilerini dinliyor, fotoğrafları canlandırıyor ve akılda kalıcı etkinliklerle tarihi bilgiyi bir deneyime dönüştürüyoruz.

Okul-dışı eğitimin tarih ve sanatla buluştuğu bu özel program kapsamında sergimizde ağırladığımız ilk ziyaretçilerimiz Tarhan İlkokulu, Okçu Musa İlkokulu ve Hüviyet Bekir İlkokulu oldu. Rengârenk ışıklarla çevrili bu yolculuğu öğrencilerimizle birlikte deneyimlemeye devam edeceğiz.

Özel programımız tüm 3. ve 4. sınıf öğrencilerimize açık. Ayrıca Beyoğlu kapsamında tüm okullarımızın tüm kademelerindeki öğrencilerini de sergimize bekliyoruz.

Tüm öğrencileri Pazartesi hariç her gün 11.00-20.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilen Galataport O2 Blok'ta bulunan “Cumhuriyetin Yüzü” sergimize bekliyoruz.