Yarıyılda Çocuklarla Birlikteyiz!

Borusan Hikâye Evi, ilk yılını kutlarken yarıyılda 10 atölyeyle çocuklarla buluşuyor. Sanat ve bilimin oyunla buluştuğu atölyelerde eğitmenlerimiz Bahar Gürey, Derya Sağlam, Deniz Tunçel ve Burçak Karaboğa hazırladıkları özel çalışmalarla tatilde çocuklarla olacak. Hem Borusan Kocabıyık Vakfı’nın Taksim’deki binasında hem de Galataport O2 Blok’ta yer alan Cumhuriyetin Yüzü sergisinde gerçekleşecek yarıyıl atölyelerimize 7-9 yaş aralığındaki tüm çocukları bekliyoruz.

Bahar Gürey ile Oyundan Dünyalar (7-9 yaş) 
22 Ocak 2024 Pazartesi 14.00 / Borusan Kocabıyık Vakfı (Taksim)                          

Jeux dramatiques alanının ülkemizdeki tek eğitmeni Bahar Gürey, Oyundan Dünyalar adlı atölyesiyle Borusan Hikâye Evi’nde. Sanat yoluyla öğrenme yöntemlerinin okul dışında öğrenmeyi de mümkün kıldığı düşüncesiyle yapılandırılan bu atölyede çocuklara yaşayarak, uygulayarak, keşfederek, araştırarak öğrenme imkânları sunuluyor.

Derya Sağlam ile Küçük Düşünürler, Büyük Fikirler (7-9 yaş) 
24 Ocak 2024 Çarşamba 14.00 / Borusan Kocabıyık Vakfı (Taksim)

Düşüncelerimiz önemli, düşüncelerimiz biricik ve biz, birbirimizin düşüncelerini dinleyerek, tartışarak hayatı öğreniyoruz. Derya Sağlam, Küçük Düşünürler, Büyük Fikirler felsefe (P4C) atölyesiyle, eğlenceli bir yaratıcı düşünme ve tartışma ortamı sunuyor çocuklara. P4C, katılımcıların düşünme becerilerinin gelişmesine katkı sunarak, başkalarını dinlemelerine ve kendilerini ifade etmelerine yardımcı olan bir alan. Çocukların fikirlerini kişiselleştirmemesine, cesurca ifade etmesine olanak sağlayarak duygu gelişimlerine de olumlu etki ediyor.

Deniz Tunçel ile Herkes Eşit, Herkes Farklı (7-9 yaş) 
29 Ocak 2024 Pazartesi 14.00 / Borusan Kocabıyık Vakfı (Taksim)        

Herkes Eşit Herkes Farklı atölyesinde; odağımıza aldığımız eşitlik ve farklılık kavramları ile birlikte; hepimizin farklı özellikleri olduğu, farklılıkların çeşitlilik sağladığı, farklılıkların grup içinde, toplum içinde eşit değerlere sahip olması gerektiği fikri deneyimleniyor. Deniz Tunçel, yaratıcı drama yöntemlerini kullanarak, çocukların farklılık kavramını, bu farklılıkların eşit biçimde önemini ve gündelik yaşam pratiklerinde nasıl uyumlu, eşitlik içinde yaşanabileceğine dair fikir vermeyi, düşünmesini sağlamayı amaçlıyor.

Burçak Karaboğa ile Gönül Kuşum Duygularını Anlatıyor (7-9 yaş) 
31 Ocak 2024 Çarşamba 14.00 / Borusan Kocabıyık Vakfı (Taksim)       

Burçak Karaboğa’yla duygularımıza odaklanacağımız bu atölyede bir kuş bekliyor çocukları… Gönül Kuşu biz doğduğumuzda bizimle doğar. Gönlümüzde yaşayan bu kuşun bir anahtarı vardır. O anahtarla duygu kutularını açar. Her duygu bir kutunun içindedir ve ancak açılırsa biz onu ifade edebiliriz. Michal Snunit’in Gönül Kuşu kitabında anlattığı bu hikâye, çocukların özfarkındalık, kendini ifade etme ve çözüm yolu bulmaları bağlamında ele alınıyor.

Borusan Hikâye Evi Sergide: (7-9 yaş) 
23 Ocak 2024 Salı 14.30 / Eğitmen: Bahar Gürey
25 Ocak 2024 Perşembe 14.30 / Eğitmen: Bahar Gürey       
26 Ocak 2024 Cuma 14.30 / Eğitmen: Derya Sağlam
30 Ocak 2024 Salı 14.30 / Eğitmen: Derya Sağlam
31 Ocak 2024 Çarşamba 14.30 / Eğitmen: Derya Sağlam
1 Şubat 2024 Perşembe 12.00 / Eğitmen: Derya Sağlam

Borusan Hikâye Evi Sergide programı, Borusan Kocabıyık Vakfı’nın Cumhuriyetimizin 100. yılı için Galataport O2 Blok’ta açtığı Cumhuriyetin Yüzü sergisinde çocukları ağırlıyor. Okul-dışı eğitimin tarih ve sanatla kesiştiği bu özel program kapsamında, çocuklarla birlikte bir zaman tünelinden geçiyor ve Cumhuriyetimizin ilk yıllarında keyifli bir gezi ve küçük atölyeler yapıyoruz. Merak duygumuzu uyandıran, tarihe farklı açılardan bakmamızı sağlayan bu gezide eğitmenlerimiz bize eşlik ediyor.

Atölyeye giriş ve çıkış saatlerine rezervasyon formlarından ulaşabilirsiniz, rezervasyon için lütfen tıklayınız.